KCHK 2020 ZRUŠENA

Milí přátelé a příznivci Katolické charismatické obnovy,

oznamujeme všem nemilou zprávu - rozhodli jsme se, že Konferenci v Brně pro letošek rušíme. Nejde jen o možnost či vhodnost pořádání tak početné sešlosti - začátkem července by už mohla být povolena -, ale je třeba uzavírat smlouvy s mnoha dodavateli ve chvíli, kdy je ve hře příliš mnoho neznámých, a to jak z hlediska infrastruktury, tak i z hlediska týmu, všech dobrovolníků a účastníků. Například se může stát, že bude prodloužen školní rok nebo si mnozí nebudou moci vzít dovolenou; může nastat náhradní zkouškové období pro VŠ, což by znamenalo obsazené koleje Vinařka, atd atd.

Přiznávám se, že už teď je mi to líto, ale určitě nejde o jediný způsob, jak duchovně načerpat. Známe to i z osobního života - někdy nám období zkoušek a nesnází pomůže k duchovní obnově víc než čtyři konference, ačkoli bychom si sami takové tříbení rozhodně nevybrali...

Místo přání k Velikonocům posílám pár slov apoštola Pavla, která mi zní až neuvěřitelně aktuálně: Řím 8, 18-39

Zůstaňme spojeni v přímluvné modlitbě, za sebe navzájem i za všechny, kdo tento dar neznají... Dá-li Pán, sejdeme se v Brně opět napřesrok, a třeba ne úplně stejní! :-)

Za celý tým Konference všechny srdečně zdravím,

Katka Lachmanová

(národní koordinátorka KCHO)